Elektrėnų savivaldybė - straipsniai : Bendradarbiavimas su partneriais iš Lenkijos tęsis

English

Elektrėnų savivaldybės administracija. Biudžetinė įstaiga, Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188756190. Tel. (8 528) 58 000, El. p. administracija@elektrenai.lt          

Skelbimai
Archyvas
Bendradarbiavimas su partneriais iš Lenkijos tęsis

2019-01-10


Elektrėnų savivaldybės administracija, gavusi paramą iš Europos regioninės plėtros fondo, kartu su partneriais iš Lenkijos Respublikos Pilypavo valsčiaus baigė įgyvendinti projektą ,,Socialinių paslaugų ir infrastruktūros jaunimui tobulinimas ir plėtra Elektrėnuose ir Pilypave“.
Elektrėnų kultūros centro rūsyje pavasarį duris atvėrė jaunimo centras su aktyvaus laisvalaikio, konferencijų ir mokymų erdvėmis. Per 7 mėn. jaunimo centre buvo apsilankę daugiau kaip 600 unikalių lankytojų. Atšalus orams per dieną jaunimo centre apsilanko apie 50 jaunų žmonių.
Projektas pradėtas vykdyti 2017 m. ir per dvejus metus buvo nuveikta daug darbų kartu su partneriais.
Be remonto darbų Lietuvoje ir Lenkijoje, projekto lėšomis parengtas metodinis leidinys. Leidinio tikslas – sukurti metodinę medžiagą, kuri stiprins dirbančiųjų su rizikos grupės jaunimu ir vaikais kompetenciją. Šis leidinys skirtas šioms tikslinėms grupėms: jaunimo darbuotojams, socialiniams darbuotojams, pedagogams, vietos savivaldos specialistams, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovams.
Leidinio pagrindu surengti Lietuvos ir Lenkijos partnerių įstaigose su jaunimu dirbančių asmenų mokymai.
Projektu taip pat buvo finansuoti jaunimo mainai, vaikai iš Lenkijos ir Lietuvos kartu Lietuvoje praleido vieną savaitę.
Taip pat projekte dirbę ekspertai parengė 6 programas su jaunimu dirbantiems darbuotojams: Lytiškai plintančių infekcijų tarp jaunuolių ir neplanuoto nėštumo prevencija, Jaunuolių psichologinės sveikatos stiprinimas, Sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu, prevencija, Sveikatai svarbių jaunimo higienos įgūdžių ugdymas, Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija, Jaunuolių savižudybių prevencijos programa, kuriomis savo darbe naudosis jaunimo centrų darbuotojai Lenkijoje ir Lietuvoje.
2018 m. gruodžio mėnesį projekto veiklas užbaigėme Lenkijoje surengę baigiamąją konferenciją, kurioje dalyvavo 80 žmonių: įvairių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai iš Lietuvos ir Lenkijos, kurios metu 20 šalių (institucijų): 10 iš Lietuvos ir 10 iš Lenkijos, pasirašė susitarimą dėl tolesnio bendradarbiavimo.
Jaunimo svajonėms (turėti kokybišką laisvalaikį) Lietuvoje ir Lenkijoje pildyti iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų skirta 258 000 eurų, kitą dalį lėšų skyrė Elektrėnų savivaldybės ir Pilypavo valsčiaus administracijos, dalis lėšų taip pat iš valstybės biudžeto, įgyvendinto projekto vertė 303 000 Eur.
Elektrėnų savivaldybė tiki įgyvendinto projekto sėkme ir džiaugiasi galimybe prisidėti prie kokybiškos ir jaunimui patrauklios infrastruktūros kūrimo. Matome jaunų žmonių iniciatyvą, ryškią veiklą visuomeniniame gyvenime ir domėjimąsi savivaldybės ir miesto problemomis, didelį norą prisidėti prie jų sprendimo.
Turėdami puikius partnerius Lenkijoje – Pilypavo valsčių ir daug bendrų planų, Jungtiniam techniniam sekretoriatui paskelbus III-iąjį kvietimą teikti paraiškas, parengėme dar vieną bendrą projekto paraišką ,,Infrastruktūros ir kompetencijų kūrimas abipus sienos priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo srityje“.
Antrą kartą mūsų idėja patikėjo!
2018 m. lapkričio 22–23 d. Marijampolėje vykusio 5-ojo Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos Jungtinio komiteto posėdžio metu priimtas sprendimas skirti Programos finansavimą 19 dvišalio bendradarbiavimo projektų, vienas iš jų – mūsų minėtas projektas.
Bendra projekto idėja – integralus augimas kuriant priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo infrastruktūrą ir kompetencijas pasienio regionuose, Elektrėnuose ir Pilypave.
Įgyvendinant projektą Semeliškių miestelyje bus pastatyta nauja priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo stotis, o Pilypavo valsčiuje bus suremontuota esama priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo stotis, įsigytas ir įrengtas gaisrinis automobilis.
Taip pat įgyvendindami projektą partneriai kartu sukurs nelaimių prevencijos ir priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo pagrindų ugdymo programą. 400 Pilypavo ir Elektrėnų piliečių bus mokomi šios programos pagrindu.
Kartu įgyvendinsime 4 kompetencijų ugdymo ir patirties apsikeitimo renginius: 2 pažintinius vizitus, 1 jaunimo mainus ir konferenciją. 190 žmonių dalyvaus tarptautiniuose renginiuose, kurių metu tobulins savo kompetencijas. Šie renginiai leis Elektrėnų savivaldybei perimti gerąją savanoriškų priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybų patirtį iš Lenkijos.
Naujai sukurta infrastruktūra, ugdomoji programa piliečiams ir patirties mainai tarp gaisrininkų prisidės prie saugesnių bendruomenių kūrimo bei didesnio piliečių pasitikėjimo vietos valdžia. Tikimės, kad piliečiai prisijungs prie savanoriškų priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo formuočių.
Džiaugiamės būsimu tolimesniu bendradarbiavimu su partneriais ir nekantraujame pradėti antro bendro Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamo projekto įgyvendinimą.


Projekto vadovė Giedrė Tomkevičiūtė-Kalinauskienė

Atgal Spausdinimo versija
Elektrėnų meras

Kęstutis VaitukaitisElektrėnų savivaldybės meras
Naujienlaiškis
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo:
2005-06-16
Iš viso apsilankė:
12015459
Šiandien apsilankė:
1731
Dabar naršo:
303

© Elektrėnų savivaldybė. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.