Elektrėnų savivaldybė - straipsniai : Degini pernykštę sausą žolę – kenki gamtai ir sau !

English

Elektrėnų savivaldybės administracija. Biudžetinė įstaiga, Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188756190. Tel. (8 528) 58 000, El. p. administracija@elektrenai.lt

Skelbimai
Archyvas
Degini pernykštę sausą žolę – kenki gamtai ir sau !

2018-04-04

       Po gan šaltos ir žvarbios kovo pradžios, šiltėjant pavasario orams, atbudus gamtai, tarsi  atgimsta ir žmogus. Vos pasirodžius švelnesniems saulės spinduliams, ,,sukruto“ ir pirmieji pernykštės žolės degintojai, šalyje prasidėjo gaisrai.  Šie pavasariniai pernykštės žolės gaisrai padaro gamtai milžiniškus nuostolius, sunaikina milijonus gamtos gyvybių. Degančiose pievose žūsta kiškių jaunikliai, driežai, kurmiai, ežiai, begalė boružių. Taip pat žūsta naudingi vabzdžiai, sliekai, vorai, kurie tiesiogiai dalyvauja dirvožemio susidarymo, jo formavimosi procese. Žolės gaisrai, persimetę į augantį mišką, sunaikina jo paklotę, apdega jaunuolynai, nukenčia uogienojai, mikrofauna, neretai ir mažieji miško žvėreliai. Ugnis sunaikina paukščių lizdus, kenčia pempės, perkūno oželiai, geltonieji strazdai, vieversiai. Žinduoliai ir paukščiai iš tokių išdegintų vietovių pasitraukia negrįžtamai. Dėl žolės deginimo sukeltų gaisrų gali užsiliepsnoti ir durpingi  žemės plotai. Deginama sausa žolė naikina rūšinius augalus ir grybus, naujus ūglius, tūkstančius augalų sėklų. Žolėje, deginamoje miesto teritorijoje, yra daug sunkiųjų metalų, trąšų, pesticidų liekanų, pavojingų atliekų, todėl tokie dūmai yra nuodingi pačiam žmogui. Tokius gaisrus dažniausiai sukelia neatsargus ar tyčinis žmogaus elgesys su ugnimi. Neretai nuo padegtos žolės užsidega gyvenamieji namai ar ūkiniai pastatai. Degančioje pievoje beveik kasmet žmonės patiria traumų ar net žūsta. Aitrūs dūmai apsvaigina, žmogus praranda sąmonę ir nukritęs ant žemės, užsidegus drabužiams, mirtinai apdega.
      Kartais žolės gaisrus sukelia vaikai bei paaugliai, todėl tėvai ir pedagogai jiems turėtų priminti apie šių gaisrų daromą žalą. Už nepilnamečių paauglių nusižengimus bus baudžiami jų tėvai.

      Iki š. m. balandžio 4 d. Elektrėnų savivaldybės teritorijoje priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos buvo išvykusios 25 kartus gesinti degančios pernykštės sausos žolės, bendras išdegęs plotas  2386 arai.

 

 

  • Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami, kol liepsna išplis į didesnius plotus.
  • Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis.
  • Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.
  • Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.
  • Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

     Informuojame asmenis (piliečius), visus žemės, miškų, durpynų savininkus, jų naudotojus, valdytojus, kad bus vykdomi operatyviniai reidai, kurių metu sulaikyti pažeidėjai, nesilaikę gaisrinės saugos ar aplinkos, miškų, durpynų apsaugos nustatytų reikalavimų, bus baudžiami įstatymų nustatyta tvarka, Be to, teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji kartais siekia ne vieną tūkstantį eurų.

                                              

                                              Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyrius

 

Atgal Spausdinimo versija
Elektrėnų meras

Kęstutis VaitukaitisElektrėnų savivaldybės meras
Naujienlaiškis
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018     
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo:
2005-06-16
Iš viso apsilankė:
10927640
Šiandien apsilankė:
2915
Dabar naršo:
48

© Elektrėnų savivaldybė. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.