Elektrėnų savivaldybė - straipsniai : Ugdymo įstaigų vadovų pasitarime aptartas tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas teikiant pagalbą vaikui ir šeimai

English

Elektrėnų savivaldybės administracija. Biudžetinė įstaiga, Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188756190. Tel. (8 528) 58 000, El. p. administracija@elektrenai.lt

Skelbimai
Archyvas
Ugdymo įstaigų vadovų pasitarime aptartas tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas teikiant pagalbą vaikui ir šeimai

2018-11-02


 
 Šių metų spalio 26 d. Elektrėnų savivaldybės tarybos salėje vyko Elektrėnų savivaldybės ugdymo įstaigų vadovų, vadovų pavaduotojų, ugdymo įstaigų vaiko gerovės komisijų pirmininkų ir specialistų, dirbančių vaiko ir šeimos gerovės srityje, pasitarimas dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimo teikiant pagalbą vaikui ir šeimai. Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pruskas pažymėjo tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą teikiant paslaugas ir palinkėjo glaudaus ir prasmingo darbo sprendžiant mums visiems aktualias problemas.

 
 Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Elektrėnuose patarėja Aldutė Jaseliūnė mokyklų vadovų dėmesį atkreipė į teisinus dalykus, priimant vaiką į mokyklą ar jį išbraukiant iš sąrašų, kai tėvai gyvena skyrium, dėl informacijos teikimo apie mokinį tretiesiems asmenims, dėl informacijos teikimo apie mokinį, kai tėvai gyvena skyrium. Trumpai pristatė vaiko teisių apsaugos centralizaciją, paslaugų šeimai organizavimą per atvejo vadybą, nelikus socialinės rizikos šeimų apskaitos.
 Elektrėnų socialinių paslaugų centro Socialinių paslaugų tarnybos vadovė Neringa Drabavičienė pristatė atvejo vadybos pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą procesus, ugdymo įstaigų atstovų funkcijas atvejo vadybos procese, akcentavo ugdymo įstaigų atstovų aktyvaus įsitraukimo į atvejo vadybos procesą svarbą.
 Elektrėnų savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vilma Komisarenkienė pristatė Ankstyvosios intervencijos ir prevencijos modelį, supažindino ugdymo įstaigų atstovus su „S.M.A.R.T. tėvystės“ įrankiu. Diskutuota, kad metodikos ir įrankio paskirtis – atpažinti rizikas vaiko gerovei anksčiau, nei atsiranda problemos, ir pasiūlyti vaikui ir šeimai reikiamą pagalbą, aptartos ugdymo įstaigų galimybės įtraukti šio įrankio naudojimą savo veikloje.
 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiosios tyrėjos Erika Čaikovskaja ir Neringa Bubelevičienė pristatė teisės aktų pakeitimus apie nepilnamečių vaikų tabako, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimo atsakomybę, akcentavo ugdymo įstaigų ir Elektrėnų policijos komisariato bendradarbiavimo svarbą.
 Elektrėnų sav. Vievio gimnazijos psichologė Diana Mikalajūnienė pristatė ugdymo įstaigos patirtį ir vykdomą programą, skirtą vaikų ir paauglių rūkymo problemai spręsti. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vilma Komisarenkienė trumpai pristatė kitų savivaldybių ugdymo įstaigų patirtį įkuriant rūkymo konsultacinius punktus ugdymo įstaigose. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Ieva Jarašienė priminė apie savivaldybėje veikiančią Ankstyvos intervencijos programą, skirtą nuo 14 m. asmenims, kuriems būdingas eksperimentinis ar nereguliarus alkoholio, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas, kuomet asmenys turi problemų dėl rizikingo elgesio, susijusio su alkoholio, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

  Elektrėnų savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vilma Komisarenkienė 

Atgal Spausdinimo versija
Elektrėnų meras

Kęstutis VaitukaitisElektrėnų savivaldybės meras
Naujienlaiškis
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo:
2005-06-16
Iš viso apsilankė:
11786809
Šiandien apsilankė:
3929
Dabar naršo:
67

© Elektrėnų savivaldybė. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.