English

Elektrėnų savivaldybės administracija. Biudžetinė įstaiga, Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188756190. Tel. (8 528) 58 000, El. p. administracija@elektrenai.lt

Skelbimai
Archyvas
Apie saugų darbą diskutuota ir S. Stirnos ūkyje

2017-07-10

Liepos 4 d. Elektrėnų savivaldybės administracijoje, Gilučių kaime, įvyko Vilniaus apskrities teritorinės darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos (DSS komisija) posėdis. Tai pirmasis toks išvažiuojamasis, „nekabinetinis“, šios komisijos posėdis.

Posėdyje dalyvavo Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius, priešgaisrinės gelbėjimo ir gamtos apsaugos tarnybų, vietos savivaldos atstovai. Į renginį buvo pakviesti ir Elektrėnų savivaldybės ūkininkai, kurių atvyko nemenkas būrys.

Pradėdamas posėdį VDI vadovas J. Gricius apžvelgė VDI veiklą, atliekamas funkcijas. Jis akcentavo nelaimingų atsitikimų darbe prevencijos svarbą, teigdamas, kad visų ir kiekvieno pareiga siekti, jog išvengtume beprasmių žūčių darbe. VDI vadovas priminė, kad įmonė ar ūkis, pageidaujantis gauti patarimą darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo teisės klausimais, turi galimybę pasikviesti į įmonę konsultacijai darbo inspektorių. Jis taip pat atkreipė dėmesį į darbo ginčų komisijų prie VDI teritorinių skyrių veiklą, galimybę veiksmingai ir operatyviai, su mažiau formalumų išspręsti darbuotojų nesutarimus su darbdaviu dėl įvairių pažeidimų.

J. Gricius taip pat pristatė ir naujus aktualius VDI iššūkius, susijusius su Darbo kodekso nuostatų įgyvendinimu. Šią temą toliau tęsė VDI Vilniaus skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Leitaitė, konkrečiau supažindinusi su naujojo Darbo kodekso ypatumais.

Vilniaus apskrities DSS komisijos pirmininkas, VDI Vilniaus skyriaus vedėjo pavaduotojas Jonas Survila, apžvelgęs nelaimingų atsitikimų darbe situaciją žemės ūkyje, pastebėjo, kad Vilniaus apskrities žemės ūkio ekonominės veiklos įmonėse 2016–2017 m. įvyko vienas sunkus ir vienas mirtinas nelaimingas atsitikimas darbe (šalyje žemės ūkio įmonėse šiuo laikotarpiu įvyko 13 sunkių ir 4 mirtini nelaimingi atsitikimai darbe). J. Survila atkreipė dėmesį į ūkininkų pareigas, kurias būtina vykdyti, norint išvengti nelaimių darbe: tinkamai organizuoti darbus, stebėti, kad darbo priemonės būtų tvarkingos, technika būtų tik geros techninės būklės bei tinkamai prižiūrėta ir pan.

Vėliau Vilniaus apskrities DSS komisijos narys, Kaišiadorių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Saulius Stirna renginio dalyviams pasiūlė apsilankyti savo ūkyje. Atvykusius į ūkio gamybines patalpas svečius, kontroliuojančių įstaigų atstovus jis pakvietė išsakyti pastabas dėl galbūt pastebėtų trūkumų, padiskutuoti, ką galima dar padaryti, kad dirbti būtų saugiau, o tuo pačiu atkreipti ir dalyvaujančių ūkininkų dėmesį į saugą jų pačių ūkiuose.

Apibendrindamas renginį Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius J. Gricius Vilniaus apskrities DSS komisijos veiklą įvertino kaip svarų indėlį įtvirtinant saugaus darbo nuostatas. VDI vadovas taip pat padėkojo ūkininkui S. Stirnai už aktyvų bendradarbiavimą, už pažintinio dalyvių vizito ūkyje organizavimą. „Tokie išvažiuojamieji apskrities DSS komisijos posėdžiai yra labai skatintina forma”, – pastebėjo J. Gricius.

Vilniaus apskrities DSS komisijos nariai nutarė kitą komisijos posėdį taip pat organizuoti vienoje iš rizikingiausių ekonominės veiklos įmonių, su aktualiomis problemomis susipažįstant vietoje.

Valstybinės darbo inspekcijos informacija

Atgal Spausdinimo versija
Elektrėnų meras

Kęstutis VaitukaitisElektrėnų savivaldybės meras
Naujienlaiškis
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Liepa
    2017     
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo:
2005-06-16
Iš viso apsilankė:
9954901
Šiandien apsilankė:
1267
Dabar naršo:
59

© Elektrėnų savivaldybė. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.