Klausimai-atsakymai
Laba diena,
Elektrėnų savivaldybėje galvojame pirkti žemės ūkio paskirties žemę iki 5ha.
Žemės sklypas turi adresą, tačiau namas 200x metais sudegęs, savininkai sakė, jog sudegimo faktas yra registruotas. 2006 metais pasistatė namuką, tačiau iki šiol jo neregistravo. Svarstome kelis variantus:
1. Įregistruoti tokį koks yra dabar tokio pat ploto. Jei pirksime šį sklypą su neįregistruotu namu, ką turėsime padaryti, kad jis būtų įregistruotas kaip gyvenamas namas? namas iki 80kvm. Kur reikės kreiptis, kokius dokumentus turėti?
2. Rengti atstatymą/ rekonstrukciją didinant dabartinio neįregistruoto pastato plotą iki 80kvm - ar tai yra įmanoma? Kur reikės kreiptis, kokius dokumentus turėti?

Kiek minėjo, sklypas žemės ūkio paskirties. Vyras turi ūkininko pažymėjimą.
Spausdinti

Laba diena,

1. Įregistruoti pastatą iki 80 kv.m. neprivaloma, bet galima. Norint tai padaryti reikia parengti pastato kadastrinius matavimus ir su deklaracija teikti VĮ Registrų centrui.

2. Neatlikus 1p. veiksmų ir neįregistravus objekto negalimi jokie statybiniai veiksmai.  Rekonstruojamas objektas privalo būti įregistruotas ir 100 proc. baigtas. Parengus tokio pastato rekonstrukcijos projektą gaunamas leidimas.

Šis atsakymas nėra individualus. Tiksliai atsakyti į užduotus klausimus galima tik išsamiai išnagrinėjus turimą individualią teisinę dokumentaciją (registro duomenis, teritorijų planavimo dokumentus it t.t.). Tai padaryti gali kvalifikuotas projekto vadovas.

                                                                                                                                                                                                                           Architektūros ir kraštotvarkos skyrius

Atgal

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika