Nauji planai dėl valstybinių teritorijų, kurias prižiūri Elektrėnų savivaldybė

2022-11-23

 

Elektrėnų marių šiaurinėje, rytinėje ir pietinėje pakrantėse yra valstybei priklausančių teritorijų, kuriose Elektrėnų savivaldybė investuoja į rekreacinę infrastruktūrą. Šiose teritorijose yra įrengtas paplūdimys ir maudyklos, pėsčiųjų takai, apšvietimas, suoliukai, persirengimo kabinos, valčių nuleidimo slipai už beveik 35 tūkstančius eurų, sporto įranga ir kita infrastruktūra.

Elektrėnų savivaldybė  yra atsakinga už reguliarią šių teritorijų priežiūrą: pakrančių papildymą smėliu, žolės pjovimą, šiukšlių surinkimą, vandens ir smėlio kokybės patikrą, gelbėtojų paslaugų teikimą paplūdimyje.

Europos Sąjungos, valstybės ir Savivaldybės biudžeto lėšomis į šias teritorijas buvo investuota daugiau kaip 2 mln. eurų.

Ši pakrantės teritorija apima net 3 kilometrus. Artimoje ateityje numatoma padidinti valstybei priklausančių pakrančių teritoriją, kurią prižiūri Elektrėnų savivaldybė. Tam turime išteklių ir jau yra rengiama dokumentacija.

Elektrėnų savivaldybė numato ir toliau šiose teritorijose vystyti gyventojų poilsiui tinkamą aplinką ir pritraukti naujų Europos Sąjungos investicijų (iki 2027 metų planuojame papildomai gauti apie 2 mln. eurų).

Taip pat Elektrėnų savivaldybė planuoja tvarkyti naują vietą, skirtą Elektrėnų savivaldybės žmonių poilsiui. Tarybai bus siūloma projektą įtraukti į objektų, kurie yra finansuojami iš infrastruktūros plėtros mokesčio, sąrašą.

Elektrėnų marių teritorijos pritaikymo rekreacijai ir laivybai gairės padės skatinti marių akvatoriją gyventojų aktyviam poilsiui.

Elektrėnų savivaldybės administracija

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika