Pradedamas taikyti atvejo vadybos procesas asmenims su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia

2024-05-08

 

Elektrėnų savivaldybės administracija kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  2024 m. balandžio mėn. pradėjo vykdyti projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“ Nr. 07-018-P-0001 (toliau – projektas).

Projekto tikslas – sukurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri sudarytų galimybes asmeniui su psichikos ir (ar) intelekto negalia ar jo (šeimai) (globėjams, rūpintojams) gauti individualias pagal poreikius paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje. Projekte numatytos veiklos apima atvejo vadybos modelio įgyvendinimą, lengvai suprantamos kalbos prieinamumo didinimą, pagalbos priimant sprendimus organizavimą ir teikimą, veiksnumo apribojimo prevencijos veiklas, teisinės pagalbos organizavimą ir teikimą, tinklaveikos veiklas, socialinių įgūdžių ugdymą, palaikymą ir (ar) atkūrimą socialinėse dirbtuvėse, specialistų profesinės kompetencijos tobulinimą bei pertvarkoje dalyvaujančių subjektų metodinį konsultavimą.

Informuojame, kad įgyvendinant projektą Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje 2024 m. gegužės 2 d. darbą pradėjo atvejo vadybininkas.

Atvejo vadyba yra viena iš daugelio bendruomeninių paslaugų, kuri bus plėtojama naujame projekte ir bus skirta darbingo amžiaus asmenims su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia (kuriems nustatytas 0–55 proc. dalyvumo lygis, arba psichikos ir (ar) intelekto negalią turintiems asmenims, kuriems iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas 0–55 proc. darbingumo lygis).

Atvejo vadyba – tai dinamiškas ir bendradarbiavimu grįstas procesas, kuriame atvejo vadybininkas, dirbdamas su asmenimis, turinčiais individualių ir kompleksinių poreikių, vertina, planuoja, organizuoja ir koordinuoja paslaugų, reikalingų asmens poreikiams tenkinti, įgyvendinimą.

Norint pasinaudoti atvejo vadybos paslauga, reikia kreiptis į Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus atvejo vadybininką Aringą Aušrą, adresu: Rungos g. 5, Elektrėnai, 132 kab., tel. 8 528 58 054, el. paštu [email protected].

Daugiau informacijos apie projektą https://pertvarka.lt/projektai/bendruomeniniu-paslaugu-projektas-2024-2029-m.

Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika